Monday, 23 April 2018

P2 Environmental Consulting goes live with asbestos software Alpha Tracker

Welcome asbestos specialists P2 Environmental Consulting to the Alpha Tracker family!

P2 offers the full range of asbestos consultancy services and the directors have decided to switch to Alpha Tracker to improve their efficiency and productivity as well as to improve the service they give to their clients.

The P2 Environmental Consulting website
Our Alpha Tracker trainer Kim enjoyed meeting the P2 staff at their training sessions.  Here are a couple of photos from the training day:
14 comments:

 1. Great Article android based projects

  Java Training in Chennai

  Project Center in Chennai

  Java Training in Chennai

  projects for cse

  The Angular Training covers a wide range of topics including Components, Angular Directives, Angular Services, Pipes, security fundamentals, Routing, and Angular programmability. The new Angular TRaining will lay the foundation you need to specialise in Single Page Application developer. Angular Training

  ReplyDelete
 2. Some really great tips here. Thanks for the post! printer repairing services

  ReplyDelete
 3. toptan iç giyim tercih etmenizin sebebi kaliteyi ucuza satın alabilmektir. Ürünler yine orjinaldir ve size sorun yaşatmaz. Yine de bilinen tekstil markalarını tercih etmelisiniz.

  Digitürk başvuru güncel adresine hoşgeldiniz. Hemen başvuru yaparsanız anında kurulum yapmaktayız.

  tutku iç giyim Türkiye'nin önde gelen iç giyim markalarından birisi olmasının yanı sıra en çok satan markalardan birisidir. Ürünleri hem çok kalitelidir hem de pamuk kullanımı daha fazladır.

  nbb sütyen hem kaliteli hem de uygun fiyatlı sütyenler üretmektedir. Sütyene ek olarak sütyen takımı ve jartiyer gibi ürünleri de mevcuttur. Özellikle Avrupa ve Orta Doğu'da çokça tercih edilmektedir.

  yeni inci sütyen kaliteyi ucuz olarak sizlere ulaştırmaktadır. Çok çeşitli sütyen varyantları mevcuttur. iç giyime damga vuran markalardan biridir ve genellikle Avrupa'da ismi sıklıkla duyulur.

  iç giyim ürünlerine her zaman dikkat etmemiz gerekmektedir. Üretimde kullanılan malzemelerin kullanım oranları, kumaşın esnekliği, çekmezlik testi gibi birçok unsuru aynı anda değerlendirerek seçim yapmalıyız.

  iç giyim bayanların erkeklere göre daha dikkatli oldukları bir alandır. Erkeklere göre daha özenli ve daha seçici davranırlar. Biliyorlar ki iç giyimde kullandıkları şeyler kafalarındaki ve ruhlarındaki özellikleri dışa vururlar.

  ReplyDelete
 4. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 5. You have nice photo! Do you want to share it on your instagram page? You can buy instagram likes for your photo to promote it

  ReplyDelete
 6. This website was... how do I tell it? Relevant!! I finally found something that helped me. Thanks a lot! Good post. Thank you very much .. It is quite easy to get a Turkish Visit Visa. All you have to do is apply online for the e Visa of Turkey for which the form is easily filled.

  ReplyDelete
 7. Appreciate for this post.. US citizens who wish to travel to Azerbaijan need to apply for Azerbaijan visa for US citizens through online visa application with 24/7 customer support.

  ReplyDelete